Dzień Babci i Dziadka

Dziadkowie w życiu każdego człowieka są niezwykle ważnymi osobami, którym zawdzięczamy różne radości dzieciństwa. Babcia i Dziadek to ukochane osoby, które najlepiej potrafią zrozumieć wnuki. To oni nigdy się nie gniewają, potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, troskliwie się opiekują i stanowią niewyczerpane źródło informacji o otaczającym świecie.

12 lutego 2013 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Michalczowej obchodzono dzień Babci i Dziadka.

Uroczystość rozpoczął Stanisław Zelek – dyrektor szkoły, witając gości i składając życzenia babciom i dziadkom. W przepięknie udekorowanej sali dzieci oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III pod kierunkiem nauczycieli Pani mgr Jadwigi Kocoń i Pani mgr Małgorzaty Stosur przeniosły miłych gości w świat bajek.  Dzieciaki zaprezentowały inscenizację Kopciuszka.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali miłe słowa kierowane pod ich adresem.

W czasie występów  dzieci widać było łzy wzruszenia na twarzach babć i dziadków, którzy nagrodzili swoje wnuki gromkimi brawami. W serdecznych słowach wyrazili zachwyt i podziękowali za bardzo piękne występy. Wszystkie Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani pięknymi laurkami i upominkami, wykonanymi przez ukochane wnuczęta. Obowiązkowo do upominków dołączone były słodkie całusy. A wszystko po to, aby złożyć wyrazy szacunku, podziękowania i miłości. Można było zauważyć niejedną łezkę w oku.

Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Spotkaniu towarzyszyły miłe rozmowy i wspomnienia.